امام خمینی (ره) :باید هسته های مقاومت را در تمامی جهان بوجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد.


نقش جدی رسانه‌های جدید در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی
 
حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی خاطرنشان کرد: رسانه‌های جدید در تبیین انقلاب نقش مهمی را می‌توانند اجرا کنند این رسانه‌ها با توجه به بردشان نقش جدی را می‌توانند داشته باشند که حامیان انقلاب از این ابزار می‌توانند به خوبی استفاده کنند.
   
 
وی در ادامه تصریح کرد: رسانه‌ها باید هم در سطح داخلی و هم در سطح بین المللی باهم همسو باشند، به تازگی مجموعه‌ای تحت عنوان اتحادیه تلوزیون‌های جهان اسلام شکل گرفته که پیامدهای خوبی را به دنبال داشته و هم‌افزایی خوبی را ایجاد می‌کند مانند اخبار تحولات سوریه و عراق که مدعی این اتفاق است.
 
حجت الاسلام والمسلمین عباسی عنوان کرد: شبکه‌ها داخلی تشکیل شده همسو و در یک راستا فعالیت دارند و در هم راستا شدنشان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
 
وی بیان کرد: کار رسانه کاری حرفه‌ای است و از جمله الزامات این کار آموزش و آشنایی با این کار حرفه‌ای است که در انجام این امر نیاز به تلاش بیشتری داریم ما معتقدیم پیام ما پیام همت محور است و ما از جهت محتوی از مزیت نسبی برخوردار هستیم، مشکل اصلی ما در بحث امور شکلی و امور فنی است.
 
 
اتحاد بین نیروهای انقلابی یک سرمایه محسوب می‌شود
 
وی اضافه کرد: اثرپذیری ما از امواج رسانه زیاد است ما نباید در هیچ شرایطی مخصوصا در جریان انتخابات احساس شکست کنیم ما در انتخابات توفیقات زیادی را به دست آوردیم ما اتحاد نیروهای انقلابی را در این جریان شاهد بودیم.
 
حجت الاسلام والمسلمین عباسی ادامه داد: این اتحاد بین نیروهای انقلابی یک سرمایه محسوب می‌شود جمعیت 16 میلیونی پرچمدارانی بودند که از گفتمان انقلاب دفاع کردند این جمعیت انبوهی که رای دادند همه دوستدار انقلاب هستند هیچ کدام مخالف انقلاب نبوده و نمی‌توان اسم لاابالی را روی آنها گذاشت و گفت که از دایره انقلاب خارج هستند آنها تحلیلشان متفاوت است انقلاب اسلامی امروز هم گفتمان غالب جامعه است.
 
وی خاطرنشان کرد: امروز نتوانستیم  سرمایه اجتماعی را درست منتقل کنیم، از دلایلی که ما نتوانستیم در صحنه انقلاب از دیگران پیشی بگیریم خبرگی دشمن و رغبت در کارشان و ضعف‌های ما بوده است.
 
مقایسه بین رسانه‌های خارجی با رسانه‌های ایران سخت است رسانه‌های خارجی از فرصت‌‌هایی مانند تجربه، امکانات و حمایت‌های منطقه‌ای برخوردار هستند که هرکدام تاثیرگزاری خود را دارد.
 
حجت الاسلام والمسلمین عباسی ادامه داد: در رسانه به ما دو عنصر کمک می‌کند یکی از آنها پیام‌ ما که دارای حقیقت و فطرت است عنصر دوم روحیه جهادی است که در پیروان تفکر حق وجود دارد و با تلاش شبانه روزی باید آن را حل کنیم دیگران تلاش نیروی مومن انقلابی را ندارند.
 
ما به دنبال حاکم شدن حقیقت و عدالت در همه جا هستیم
 
وی عنوان کرد: یکی از مهمترین پیام انقلابی که امام خمینی(ره) در مراحل مختلف آن را بیان کرده‌اند این است که ما به دنبال صدور معنویت و فرهنگ دفاع از مظلوم هستیم، این جمله نشان دهنده این است که پیام انقلاب پیام انسانی است ما به دنبال حاکم شدن حقیقت و عدالت در همه جا هستیم.
 
جوهره انقلاب دفاع از معنویت و حقیقت است این حقیقت و معنویت را می‌توان در اشخاصی دید که با دیدن چهره امام(ره) مسلمان شدند.
 
حجت الاسلام والمسلمین عباسی اضافه کرد: ما دارای طیفی از رسانه‌ها هستیم که با شکل گرفتن اتحادیه جهان اسلام امروزه نقش خوبی را ایفا می‌کنند این رسانه‌ها خود را پیدا کرده‌اند رسانه‌های مردمی در غالب کانال ‌ها و رسانه‌های مردمی به کمک آمده‌اند.
 
وی افزود: امروزه نهادهای انقلابی ارزش کار رسانه را بیشتر از گذشته می‌دانند و به نقش رسانه و ارتباط با افکار عمومی توجه بیشتری نشان می‌دهند این درصورتی است که شاید برخی ارزش و اهمیت این کار را درک نکنند و با رسانه‌ها همکاری نکنند.
 
 
سلطه‌ناپذیر بودن اصل ماندگار هرگفتمانی است
 
معاون پژوهش جامعه المصطفی خاطرنشان کرد: اگر گفتمانی می‌خواهد تاثیرگذار باشد و روی پای خود باشد باید تسلیم نظام حاکم نشود باید شعار ما تاثیرپذیر نیستیم، باید تاثیرگذار باشیم را برای خود تکرار کنیم.
 
حجت الاسلام والمسلمین عباسی ادامه داد: برخی از کشورها مانند امارات و عربستان فقط به دنبال منافع ملی خود هستند و در ظاهر با نظام سلطه بوده آنها مانند رعیت برای این نظام سلطه بین الملل هستند مردم ما با عزت تاریخی که دارند حاضر به رفتن به زیر چتر این نظام حاکم جهانی نیستند.
 
وی تصریح کرد: با توجه به سخن امام خامنه‌ای اینگونه چالش‌ها هزینه دارد ولی سازش هم هزینه خود را دارد که هزینه سازش بیشتر از چالش است، کسی که به دنبال منافع ملی باشد به دنبال تحقق انقلاب می‌رود مانند کسانی که بی هیچ چشم داشتی از جای جای دنیا به سمت عراق و سوریه برای دفاع از عقیده به جنگ می‌روند.
 
در صدور انقلاب دو اقدام اساسی باید شکل می‌گرفته که ما در تبیین مبانی و شاخص‌ها و اصول گفتمان اساسی موفق بودیم این امر در سراسر دنیا به‌ویژه در منطقه غرب آسیا گسترده است با ارائه الگوی مناسب در این زمینه می‌توان ضعف را برطرف کرد.
 
نسل جدید با شهامت بوده و رویش انقلاب اسلامی هستند
 
عباسی بیان کرد: یکی از مشکلات ما این است که مدیریت را به دست کسانی سپرده‌ایم که به انقلاب اعتقاد نداشته‌اند این مدیران ظاهر اسلامی را رعایت می‌کنند ولی در عمل اینطور نیست در برخی عرصه‌ها الگویی موفق نداریم نیروهای جهادی در جایی که هستند خوب عمل می‌کنند ولی نیروهای سکولار و بی‌اعتقاد در هر پستی که هستند موفق عمل نکرده‎‌اند.
 
وی اضافه کرد: نسل‌های قبلی انقلاب را بهتر درک می‌کنند زیرا آنها خون داده‌اند ولی باید روی نسل جدید کار کرد و روی آنها سرمایه‌گذاری کنیم نسل جدید نمی‌دانند که جلاد که بوده دردهای گذشته را درک نمی‌کنند نباید گفت که نسل‌های بعدی از ما فاصله گرفته‌اند بلکه ما باید برای نزدیک‌تر شدن این نسل‌ها تلاش خود را بیشتر کنیم.
 نسل جدید با شهامت هستند اینان از رویش انقلاب اسلامی به‌وجود آمده‌اند که برای دفاع از حرم اهل بیت مبارزه می‌کنند دشمنان سعی در گمراه کردن دانشگاه‌ها داشته ولی ما با تلاش خود از این امر جلوگیری می‌کنیم.

 

 

آخرین اخبار سایت

Thumbnail پرونده ای برای شناخت شیعیان در کشورهای مختلف: شیعیان کمتر شناخته شده/شیعیان وفادار به انقلاب اسلامی ایران   تباع دیگر مذاهب با شیعیان آمیزش گسترده ای دارند. روابط صمیمی و برادر انه ای میان شیعیان و برادران اتباع سایر مذاهب برقرار است. چنان نیست که شیعیان از برادران سنی و اباضی خود جدا و منزوی باشند.    ...
Thumbnail کارگاه آموزشی روش تبلیغ بین المللی اسلام استاد سهیل اسعد ▫️جمعه 6 بهمن 96 گزارش تصویری :
مسلمان شدن یکی از برادران کمال کورسل تابستان بود که به ژوان قرآن کوچکی هدیه دادم و همین قرآن کوچک، آنقدر کنجکاوی او را برانگیخت که باعث شد در سن ۱۵ سالگی مسلمان شود. لی مرادی، پدر شهید فرانسوی دفاع مقدس، کمال کورسل، با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید ژوان یا «کمال» کورسل، اظهار کرد: شجاعت، ایمان و اخلاق...
Thumbnail   بر اساس اعلام مدير كل عتبات سازمان حج و زيارت، فرآيند صدور رواديد اربعين از شهريور ماه سال جاري آغاز خواهد شد.  ثبت نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی (ع) در سالجاری  از روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۶/۱ برابر یکم ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) از ساعت ۹:۰۰ صبح آغاز خواهد شد.گفتني است كه امسال، روند...
Thumbnail   صالحي: اربعين صرفا يك زيارت نيست   معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تصريح كرد: اربعين به يك تظاهرات عظيم هويتي شيعه تبديل شده و بهترين و نمايان‌ترين كار در حوزه تشيع، اربعين است و هر چه اين حوزه بيشتر پالايش شود، نماد شيعي در معرفي به جهان اسلام موفق‌تر خواهد بود. سيدعباس صالحي، معاون فرهنگي وزير فرهنگ و...
نگره‌های مختلف، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و...، در یک نکته هم داستانند و آن اینکه انقلاب منشأ تحول شگرف در روابط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یک جامعه است. انقلاب، تحولی بنیادین در جوامع محسوب می‌شود و پیامدهای مختلفی را در عرصه‌های مختلف زندگی اجتماعی به همراه دارد.     مؤلفه‌های گفتمان سیاسی انقلاب اسلامی    مقدمهنگره‌های مختلف، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و...، در یک نکته هم داستانند و آن اینکه انقلاب منشأ تحول شگرف در روابط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یک جامعه است. انقلاب، تحولی بنیادین در جوامع محسوب می‌شود و پیامدهای مختلفی را در عرصه‌های مختلف زندگی اجتماعی به همراه دارد....
حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی خاطرنشان کرد: رسانه‌های جدید در تبیین انقلاب نقش مهمی را می‌توانند اجرا کنند این رسانه‌ها با توجه به بردشان نقش جدی را می‌توانند داشته باشند که حامیان انقلاب از این ابزار می‌توانند به خوبی استفاده کنند.   نقش جدی رسانه‌های جدید در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی   حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی خاطرنشان کرد: رسانه‌های جدید در تبیین انقلاب نقش مهمی را می‌توانند اجرا کنند این رسانه‌ها با توجه به بردشان نقش جدی را می‌توانند داشته باشند که حامیان انقلاب از این ابزار می‌توانند به خوبی استفاده کنند.       وی در ادامه تصریح کرد: رسانه‌ها باید هم در سطح داخلی و هم در سطح بین المللی باهم...

پرونده ویژه:مختصات جهان اسلام

پرونده ویژه:اسناد راهبردی

پرونده ویژه:بیداری اسلامی