روش تبلیغ بین المللی - جلسه اول                                                          
در بحث تبلیغ ، اولین چیزی که باید تصحیح شود، نوع نگاه ، جایگاه و مقام تبلیغ است . در حوزه ی علمیه متاسفانه به مقوله ی تبلیغ به عنوان  اولویت اول نگاه نمی کنند. درواقع عنوان تبلیغ هنوز پررنگ و برّاق و پرجاذبه نیست. برخی نگاهشان به مبلغ، نگاهی سطح پایین است یا مثلا فردی که علم آنچنانی ندارد و... در حالی که اینطور نیست و نباید باشد.

 


 

 

سرمایه‌گذاری کلان ترکیه و اسرائیل در آمریکای لاتین                           

آمریکای لاتین منطقه‌ای با ظرفیت‌های فراوان و آماده پذیرش معارف اهل بیت(ع) است. به اعتراف مبلغان حاضر در این منطقه، بسترهای بسیار مناسبی برای تعامل میان شیعیان و سایر ادیان وجود دارد و با حمایت و حضور مبلغان دینی در این منطقه می‌توان شاهد گرایش هرچه بیشتر مردم به سمت تشیّع باشیم. دکتر سهیل اسعد از اساتید و مبلغان با سابقه عرصه بین‌الملل است که سال‌ها در کشورهای آمریکای لاتین و اروپایی به ترویج معارف اهل بیت(ع) مشغول بوده است.

 


 

 

 

 

رسالت بین المللی نشر - جهانی کردن ارزش های اسلامی است        

ارزشهایی که جمهوری اسلامی ایران حامل آن است، میتواند به عنوان الگویی بین المللی به ملتهای دیگر کمک کند. باید در نشر بین الملل از این ارزشها استفاده کرد و باید سعی شود تا به بهترین نحو آنها را ارائه دهیم.

 


 

 

 

 

عامل جذب اهالی آمریکای لاتین به اسلام                                             

وقتی می‌گوییم دینمان عقلی است به این معنا نیست که تمام احکام شرعی را عقل می‌توانیم بفهمیم یا اینطور نیست که فلسفه احکام اسلامی را توسط عقل می‌توانیم بخوانیم. بحث عقل را منحصر در بحث فکری و اعتقادی می‌کنیم. اینکه دین عقلی است به این معنا نیست که خود عقل بطور مستقل بتواند به این حقایق برسد. اگر بخواهیم اینگونه نظر داشته باشیم پس نقش وحی چیست؟ بالاخره امدادهای الهی و تمام مسائلی که توسط قرآن مطرح شده، چیست؟ حداقل اگر نگوییم که کاملا عقلی است ولی مخالف عقل هم نیست. یعنی تناقض بین تعالیم دین و عقل نباید باشد.

 


 

 

 

  جهان اسلام و سیطره رسانه ها                                                                

تاكید پیامبر اسلام در خصوص فهم آموزه های دینی، عمل به آنها و انتقال این آموزه ها به دیگران افزود: این سه آموزه در كلامی از امام علی(ع) به این شكل آمده است كه دانش را یاد بگیرید برطبق آن عمل كنید و آن را به مردم هم بگویید. با توجه به محدودیت های ارتباطی در زمان پیامبر (ص) در آن دوران پیامبر پیام ها را به صورت رو در رو و شفاهی به مردم انتقال می دادند و با فرستادن افرادی به عنوان مبلغ در كشورهای دیگر سعی داشتند این پیام ها به سایر افراد منتقل شود

 


 

 

 

آمریکا؛ استکبار جهانی 

دکتر سهیل اسعد:چرا مرگ بر آمریکا در کشوری مثل ونزوئلا اثر ندارد                           
قبل از عصر دموکراسی در قاره آمریکا ۲۵ کشور و ایالت وجود داشته ولی بعد از مدتی این کشور به کودتا علیه کشورهای دیگر برای حفظ و بقای خود روی آورد و با دخالت در قانونگذاری ها کنترل این کشورها را به دست گرفته اند و رفته رفته به غارت این کشورها پرداختند. سیاست هایی که فقط بر حسب کسب درآمد و حفظ بقا طرح ریزی می شوند.